Membrana osmotyczna Aquaphor K-50

Membrana osmotyczna Aquaphor K-50
Producent: Aquaphor
Model: K-50
Dostępność: Dostawa w ciągu 2-3 dni
Cena: 160,00zł
Cena netto: 130,08zł
Ilość:     - LUB -   Do listy życzeń
Do porównania

Wkład wymienny Aquaphor K-50 z membraną osmotyczną do filtrów Morion i Kryształ OSMO

Wkład wymienny zawierający membranę osmotyczną to podstawowy element oczyszczający wodę w filtrach odwróconej osmozy. Dzięki odkryciu zjawiska odwróconej osmozy i osiągnięciom technologicznym możliwe stało się oczyszczanie wody z dokładnością nieznaną wcześniej.

Dzięki zastosowaniu membrany filtrującej o otworach mierzonych w nanometrach i odwróceniu efektu naturalnej osmozy płynów (po przez stosowanie odpowiednio wysokiego ciśnienia) zanieczyszczona woda jest "przeciskana" przez membranę z roztworu o wysokim stężeniu (tj. w przypadku filtrów z wody wstępnie oczyszczonej przez wkłady węglowe) do roztworu o niskim stężeniu, czyli do zbiornika z czystą wodą. Ponieważ membrana filtrująca ma charakter półprzepuszczalny po stronie zanieczyszczonej wody pozostają wszelkie pozostałe po procesie wstępnej filtracji zabrudzenia, np.:

  • znaczna część bakterii i wirusów,
  • grzyby i roztocza,
  • zanieczyszczenia chemiczne, których nie usuną filtry węglowe,
  • zanieczyszczenia naturalne (np. związki wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość wody),

Po filtracji przez membranę osmotyczną woda jest naprawdę krystalicznie czysta i bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Ten poziom filtracji szczególnie zalecany jest dla alergików i małych dzieci, gdyż chroni takie osoby przed zagrożeniami nie usuwanymi w klasycznym systemie filtracji węglowej (czyli przed grzybami, roztoczami), a dzięki filtracji wstepnej również przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi (najczęściej chlorem, metalami ciężkimi i środkami ropopochodnymi). Po za ochroną zdrowia filtry RO (skrót ang. reserve osmosis - odwrócona osmoza), dzięki gruntownemu usunięciu zanieczyszczeń, zapewniają wyjątkową poprawę smaku wody.

Przeciętna żywotność membrany osmotycznej wynosi ok. 18 - 24 m-cy i zależy od jakości wody i odpowiedniej częstotliwości wymiany zespołu filtrów wstępnych. W przypadku nie prawidłowej pracy zespołu filtracji wstępnej następuje szybkie "zapchanie" membrany zanieczyszczeniami, które w normalnych warunkach zostały by zatrzymane przez filtry wstępne. Oczywiście prowadzi to do znacznego spadku wydajności membrany, a w dalszej perspektywie do jej szybkiego zużycia.

Podstawowym parametrem membran jest ich wydajność dobowa, powinna być ona jednak dopasowana do pozostałych elementów filtra, gdyż zastosowanie membrany o zbyt dużej przepustowości dobowej może wymusić stosowanie pomp podnoszących ciśnienie w instalacji, a zastosowanie membran o za małej przepustowości spowoduje, że nie nadążą one z zapełnianiem zbiornika. 

Wkład z membraną RO Aquaphor K-50 dedykowany jest do serii filtrów Morion, może być także stosowany wraz z filtrami Aquaphor Kryształ OSMO

Wkład filtrujący
Wydajność wkładu wydajność filtracyjna do ok. 7,8 l / h, przeciętny czas eksploatacji od 12 do 24 m-cy (w zależności od jakości wody i typu filtra),
Zamienniki wkładu wkład K-100
Inne
Gwarancja 24 m-ce

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Uwaga: HTML jest niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:© eAGD 2018 - Powered By OpenCart.
Spolszczenie by SchematX